Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Svátek slaví: Radomír, zítra: Prokop
Datum zveřejnění: 20.02.2017
Vážení zákazníci, nyní máte možnost objednat a zakoupit si kvalitní český med přímo na naší prodejně květinového ateliéru Rozálie.

 

Někdo by mohl navrhnout, že v rámci provozování květinářství, které se zabývá především prodejem květin a květinových  doplňků, je prodej medu netradiční.  Spojitost  mezi květinami a medem je však nepopíratelná.  Tím pojítkem je včela. Bez včelky by nebyl med ani mnoho rostlinných druhů - okrasných květin nevyjímaje. V poslední době je do České republiky dovážen ze zemí subtropického pásma med, který většinou pochází z nektaru aromatických rostlin, které dávají medu neobvyklou chuť, na kterou nejsme zvyklí. Protože je med získáván i za vyšších teplot, mívá i vyšší obsah nežádoucích látek, které vznikají v medu jeho zahřátím.

Avšak  v našem mírném klimatickém pásmu, z přírody,  která nás v českých zemích obklopuje, lze získat med  mnohem  kvalitnější a nám strukturou a chutí mnohem bližší. Označení původu "Český med" je označení pro včelí med získaný společenstvím včely kraňské (Apis mellifera carnica) ze sesbíraných sladkých šťáv květů rostlin (nektar) nebo ze sekretů živých částí rostlin nebo na živých částech rostlin se vyskytujících (medovice) na území České republiky. Tento náš Český med musí splňovat přísnější kritéria, než dovážené medy. A to je také důvod, proč jsme se rozhodli Vám kvalitní včelí med nabídnout.

 Proč koupit med u nás?

  • Za každou skleničkou medu stojí mnoho poctivé práce jihočeského včelaře Pavla Kotrlíka. 
  • Předmětem prodeje je med z  vlastních  včelstev, jejichž domovem jsou úly situované v okolí malé vesničky Pořežany.
  • Jedná se o kvalitní včelí med, do kterého nejsou přidávány žádné přísady.  
  • Hodnota medu je pro lidský organismus velmi vysoká - obsahuje hlavně jednoduché, dobře stravitelné cukry

 

Nabízíme Vám med stáčený do sklenic:

  • Medovicový (tmavý) -  170,- Kč / 950g
  • Květový (světlý) -        150,- Kč / 950g
  • Květový pastovaný -   160,- Kč / 950g

Při odběru 5ti a více sklenic, sleva 15,- Kč na každou sklenici (př. 5 x 950 g medovicového medu =   775,- Kč)

 

Pokud máte o kvalitní ČESKÝ MED zájem, můžete si jej objednat telefonicky přímo u včelaře:

Pavel Kotrlík  tel.: +420 737 723 372;  +420 732 907 917
Pořežany 15- Žimutice
375 01 Týn nad Vltavou

Nebo přes náš kontaktní formulář, popřípadě na telefonu +420 386 357 920, nebo e-mailu: info@rozaliekvetiny.cz

Vaše objednávky budou připraveny k vyzvednutí na provozovně květinového ateliéru Rozálie na adrese Chelčického 126/2, 370 01 české Budějovice 

 

Zajímavost: Krystalizace, nebo-li tuhnutí je přirozená vlastnost včelího medu, která je způsobena vyšším poměrem glukózy k fruktóze, jejíž specifickou vlastností je vytvářet krystaly.

Upozornění: Květový med obsahuje pylová zrna.